Mam niespłaconą pożyczkę – czy kolejna pożyczka jest możliwa do otrzymania?

kolejna pożyczka

 

Pożyczki krótkoterminowe, mogą być wygodną opcją, gdy jesteś przywiązany do gotówki przed następną wypłatą. Jeśli masz już krótkoterminową pożyczkę i potrzebujesz innej, przed złożeniem wniosku musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Czy możliwe jest zaciągnięcie więcej niż jednej pożyczki?

Krótka odpowiedź brzmi tak, jednak należy spełnić bardziej rygorystyczne kryteria niż w przypadku ubiegania się o pierwszą. Ponieważ spłacasz już jedną pożyczkę, pożyczkodawca będzie musiał podjąć dalsze kroki, aby zapewnić sobie możliwość zarządzania dodatkowymi spłatami.

Jakie są wymagania dotyczące wielu pożyczek do wypłaty?

Istnieje kilka wymagań w dziedzinie pożyczek, aby chronić zarówno pożyczkodawcę jak i pożyczkobiorcę. Kredytodawcy muszą podjąć pewne kroki, aby upewnić się, że nie będziesz narażony na poważne trudności przy dokonywaniu spłat, jeśli wystąpi jedna z poniższych sytuacji:

  • Obecnie spłacasz już jedną pożyczkę
  • Brak płatności w ramach jakiejkolwiek wypłaty pożyczki
  • Posiadasz do spłaty więcej pożyczek przed złożeniem wniosku
  • Planujesz wykorzystać tę pożyczkę, aby spłacić kolejną

Kolejna pożyczka – na co będą patrzeć pożyczkodawcy, gdy złożę o nią wniosek?

Aby zachować zgodność z przepisami, kredytodawcy muszą zapewnić, że kolejna pożyczka zostanie spłacona bez większych trudności. Aby to zrobić, przejrzą Twoją aktualną sytuację finansową i spojrzą na wiele innych czynników, w tym historię kredytową, płatności dokonywane na bieżącym kredycie i wszelkich innych pożyczkach, czy jesteś zatrudniony i jaki jest Twój dochód. Może to oznaczać, że nie jesteś już uprawniony do pożyczki, do której wcześniej się kwalifikowałeś.

Jak mogę się upewnić, że zostałem pozytywnie zweryfikowany do wypłaty pożyczki?

Zatwierdzenie kolejnej pożyczki będzie prawdopodobnie trudniejsze niż w momencie zakwalifikowania do wypłaty pierwszej pożyczki. Ważne jest, aby pamiętać o następujących rzeczach:

  • Przed złożeniem wniosku pożyczkodawca ponownie sprawdza kryteria weryfikowalności. W chwili obecnej może się okazać, że nie zakwalifikujesz się do wypłaty kolejnej pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy mogą określić, że obecnie nie masz możliwości, aby spłacić pożyczkę lub skorzystać z pożyczki na spłatę kolejnej.
  • Sprawdź swój budżet przed złożeniem wniosku. Czy stać Cię na spłatę pożyczki, o którą się ubiegasz? Jeśli myślisz, że będziesz miał trudności z dokonaniem spłaty kredytu, możesz rozważyć alternatywne opcje finansowania, takie jak pożyczka od rodziny lub rozważyć, czy w ogóle jej potrzebujesz.
  • Porównaj swoje opcje przed złożeniem wniosku i zawsze dokładnie sprawdzaj kryteria weryfikowalności.

Znajdź odpowiednią opcję dla siebie

Istnieje również możliwość konsolidacji pożyczek. Najprościej rzecz ujmując, pożyczka konsolidacyjna spłaci twoje dotychczasowe długi i przekaże pieniądze należne na jedną pożyczkę za pomocą jednej możliwej do zarządzania, miesięcznej spłaty. Nadal będziesz musiał spłacić wszystkie należne pieniądze, ale dzięki konsolidacji pożyczek możesz zmniejszyć miesięczne wydatki, zapłacić niższą stopę procentową lub rozłożyć koszty na dłuższy okres. Rozłożenie terminu spłaty długu powinno umożliwić zmniejszenie spłat miesięcznych do rozsądnego poziomu. Większość ludzi często płaci “minimalną kwotę ” ustanowioną na istniejące długi. Często oznacza to tylko pokrycie części odsetkowej kredytu, przy jednoczesnym pozostawieniu faktycznej całkowitej kwoty należnej bez zmian. W przypadku odmowy banku co do kolejnej pożyczki gotówkowej warto rozpatrzyć tę opcję.

O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*