Kiedy wziąć kredyt, a kiedy warto szybką pożyczkę?

pieniądze

 

Osoba zainteresowana pożyczeniem pieniędzy ma do wyboru wiele różnych produktów począwszy od szybkich “chwilówek” i skończywszy na dobrze nam znanych kredytach bankowych. Jaka jest między nimi różnica? Który produkt lepiej wybrać?

Pożyczka a kredyt.

Pożyczkę może udzielić każdy, kto spełnia kryteria określone przez Kodeks Cywilny. Instytucje pozabankowe nie pytają o cel pożyczki – możesz ją wziąć na co tylko w danej chwili potrzebujesz.
Trzeba jednak pamiętać o zdecydowanie wyższych kosztach pożyczek pozabankowych – zwłaszcza jeśli chodzi o koszty związane z nieterminową spłatą pożyczki. Wyjątkiem są tutaj “pierwsze pożyczki za darmo” – na czym one polegają? Jak samo ich określenie wskazuje pierwsza pożyczka w danej instytucji pożyczkowej jest bez kosztów. Przykładowo pożyczasz 1000 zł i za 30 dni musisz oddać również 1000 zł. Jeśli spłacisz w terminie nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

Kredyt bankowy jak sama nazwa wskazuje może być udzielony tylko przez bank. Są one ściśle regulowane przez Prawo Bankowe. Kosztem w przypadku kredytu bankowego jest przede wszystkim prowizja banku oraz odsetki za udzielenie kredytu. Jednak patrząc na RRSO kredyt w banku jest na pewno mniej kosztowny aniżeli pożyczka pozabankowa.

Który produkt lepiej wybrać.

Zależy od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz gotówki np. na zakup mieszkania, budowę domu lub na samochód to zdecydowanie produktem dla Ciebie będzie kredyt w banku. Ogólnie – potrzebujesz większych kwot to wybierasz kredyt w banku.

Kiedy zatem pożyczka? Na mniejsze potrzeby i nagłe wydatki. Potrzebujesz szybko 1000 zł na naprawę samochodu i wiesz, że np. za 2 tygodnie będziesz mógł je zwrócić? Skorzystaj z “chwilówki”, najlepiej darmowej. Składasz wniosek online, po pozytywnej decyzji w kilkanaście minut na Twoim koncie będą pieniądze. Pamiętaj o terminowej spłacie, żeby nie ponieść niepotrzebnych kosztów. Korzystałeś już z pierwszej darmowej pożyczki? Nic nie szkodzi. Na rynku pozabankowym jest bardzo duży wybór produktów i parabanki prześcigają się między sobą w oferowaniu coraz to wyższych kwot na pierwszą darmową pożyczkę. Jeśli już skorzystałeś kiedyś w Vivusie, spróbuj teraz np. w Filarum.

Pamiętaj aby decyzję o kredycie lub pożyczce podejmować ostrożnie i wybierać sprawdzone firmy. Zawsze możesz przejrzeć aktualne rankingi chwilówek i opinie o konkretnych produktach i instytucjach.

Może Cię zainteresować również:

Pożyczka odnawialna – nowość na rynku pozaba... Pożyczka odnawialna nie jest jeszcze tak dobrze znanym produktem na rynku jak pożyczki pozabankowe, z których z roku na rok korzysta coraz więcej Pola...
Czy mogę wnioskować o pożyczkę nie mając umowy na ... Jeśli bierzemy pod uwagę pożyczkę pozabankową to oczywiście tak, można wnioskować nie mając umowy na czas nieokreślony. Warunki udzielania pożyczek pr...
Co to jest BIK, KRD, BIG? Większość z nas prędzej czy później spotka się z niewiele mówiącymi skrótami takimi jak: BIK, KRD, BIG. Co więcej wiele osób dowiaduje się o tych inst...
Pożyczki dla rencistów – w banku czy w insty... W przypadku kłopotów finansowych lub nieprzewidzianych wydarzeń, często potrzebny jest dopływ dodatkowej gotówki. Sposoby na jej zdobycie są różne i z...
O Tomasz Długosz 171 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*