Odrzucony wniosek pożyczkowy – Najczęstsze powody

odrzucenie wniosku

Wybrałeś już ofertę, wchodzisz na stronę, wypełniasz formularz postępując krok po kroku jak wymaga tego pożyczkodawca. Po zakończeniu z niecierpliwością czekasz na decyzję. Po chwili przychodzi informacja: “Twój wniosek pożyczkowy został odrzucony”. Zachodzisz w głowę skąd taka decyzja, niestety nie masz więcej informacji dotyczących powodu odmowy. Poniżej przedstawiamy najczęstsze powody.

Odrzucony wniosek pożyczkowy – Najczęstsze powody

1. Widniejesz w bazach dłużników

Większość firm przed przyznaniem pożyczki sprawdza bazy dłużników. Jeżeli znajdą tam negatywny wpis o naszej historii kredytowej (np. niespłacona pożyczka, opóźnienia w spłacie, itd) to bez wątpienia wniosek pożyczkowy zostanie odrzucony.

2. Nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej

Firmy pożyczkowe dużą rolę przykładają do jak najwyższego poziomu spłat pożyczek. Jest to zapełnienie naturalne z perspektywy prowadzenia biznesu. Dlatego w przypadku osób, u których źródło dochodu jest skromne wobec wnioskowanej kwoty to kwota pożyczki może być mocno zmniejszona lub wniosek pożyczkowy może być odrzucony.

3. Podałeś błędne informacje w formularzu pożyczkowym

Częstym błędem może być pomyłka w numerze konta bankowego, numerze telefonu lub błędny numer i seria dowodu tożsamości. Nie radzimy też zawyżać swoich zarobków podczas wypełniania formularza. Dane, które wpisujemy w formularza są później szczegółowo weryfikowane. Dlatego nawet drobna pomyłka może być powodem odrzucenia wniosku

4. Nie potwierdziłeś tożsamości

U większości pożyczkodawców końcowym etapem ubiegania się o pożyczkę jest weryfikacja tożsamości. Najczęściej występującym sposobem jej weryfikacji jest wykonanie przelewu 1 grosza na podany numer konta. Ma to na celu zapobiec podszywaniu się pod tożsamość innych osób. Jeżeli dane nadawcy przelewu nie pokrywają się z danymi, które wpisaliśmy w formularza może to być powodem odrzucenia wniosku.

5. Nie mieścisz się w zakresie wiekowym określonym przez pożyczkodawcę

Każdy pożyczkodawca samodzielnie ustala przedział wieku osób którym udziela pożyczek. Warto sprawdzić przed wypełnieniem wniosku czy mieścimy się w takim przedziale. W naszym rankingu pożyczek klikając w przycisk dodatkowe informacje znajdują się przedziały wiekowe ustalone przez firmy pożyczkowe. Warto zajrzeć tam przed wypełnianiem wniosku pożyczkowego.

6. Masz aktywną pożyczkę i starasz się o kolejną w tej samej firmie

Z zasady pożyczkodawcy ograniczają ilość aktywnych pożyczek do jednej, po jej spłaceniu możemy dopiero starać się o kolejną. Zatem jeżeli posiadasz już aktywną pożyczkę w jednej firmie to wypełnienie kolejnego wniosku pożyczkowego skończy się jego odrzuceniem. Przestrzegamy przed braniem zbyt wielu pożyczek na raz, gdyż stracenie kontroli nad spłatą może doprowadzić do spirali zadłużenia.

Odrzucony wniosek pożyczkowy – Jak zapobiec?

  • Przed wypełnieniem formularza sprawdzamy czy mieścimy się w widełkach wiekowych pożyczkodawcy
  • Dokładnie sprawdzamy dane, które wpisujemy w formularzu
  • Wykonujemy przelew weryfikacyjny bądź korzystamy z aplikacji weryfikującej
  • Mierzymy siły na zamiary
O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*