Pożyczka bez konta bankowego. Gdzie taką otrzymam?

pozyczka gotowkowa

Przeglądając oferty pożyczek pozabankowych w większości przypadków natrafimy na konieczność dokonania przelewu weryfikacyjnego z naszego konta bankowego. Firmy pożyczkowe zabezpieczają się w ten sposób – przelew ma za zadanie potwierdzić podane przez Ciebie dane w formularzu. Poza tym to właśnie na podane we wniosku konto zostanie przelana kwota pożyczki. Czy w takim razie pożyczka bez konta bankowego jest możliwa?

Na polskim rynku działa bardzo dużo różnego rodzaju firm pożyczkowych. Są oczywiście i takie, w których pożyczkę można wziąć nie mając konta. Jak w takim wypadku odebrać pieniądze?

Czek Giro – wypłata pożyczki bez konta bankowego.

Samo słowo „Giro” (czyt. dżiro) wywodzi się z języka włoskiego i tłumaczone jest jako „obrót”, a dokładniej jako obieg pieniędzy. Płatności Giro pozwalają na wypłatę gotówki w dowolnej placówce pocztowej na terenie całego kraju. Nie jest konieczne posiadanie w takim przypadku konta bankowego, pieniądze otrzymamy na poczcie “do ręki”.

Do wypłacenia pieniędzy czekiem Giro na poczcie, potrzebne są:

  • dowód osobisty osoby uprawnionej do otrzymania pieniędzy,
  • formularz wypłaty Giro, czyli tak zwany czek Giro ze szczegółami transakcji.

Które instytucje pożyczkowe oferują taki sposób wypłaty?

Niestety nie otrzymamy takiej pożyczki w tradycyjnych chwilówkach – te bazują w całości online i pożyczka przelewana jest na konto. Pozostają nam pożyczki ratalne, a konkretnie np. Aasa Polska, eKredycik lub GotowkaNatychmiast. Marki te dają możliwość wypłaty pożyczki bez konta bankowego, korzystając z czeku Giro. Wypłata pieniędzy w dowolnej placówce poczty możliwa jest już po 30 minutach od momentu podpisania umowy.
Zarówno wypłata jak i zwrot pożyczki odbywa się bez konieczności posiadania konta bankowego. Klienta weryfikuje kurier, dzięki czemu żaden przelew potwierdzający tożsamość nie jest potrzebny. Pożyczkę odbieramy na podstawie czeku, a potem spłacamy ją na poczcie podając wyłącznie numer konta pożyczkodawcy.

Wypłata czekiem Giro w Aasa i GotowkaNatychmiast ma też swoje minusy:

  • we wspomnianych markach za tę formy wypłaty zapłacimy 13 zł (kwota zostanie doliczona do pierwszej raty),
  • umowę musimy podpisać u kuriera, czek otrzymamy dopiero po jej podpisaniu. Tak więc taka pożyczka nie jest dostępna od ręki,
  • zarówno kurierzy jak i poczta pracują tylko w dni robocze.

W przypadku eKredycik jeśli będziemy wnioskować o kwotę do 3000 zł to umowę można zawrzeć telefonicznie, a pieniądze odebrać po 30 minutach na poczcie. W takiej sytuacji pomijamy kuriera, co znacznie przyspiesza cały proces i odbiór gotówki.

Pożyczka z dostawą do domu.

To inny sposób dla osób, które chcą pożyczkę bez konta bankowego. Taką ofertę ma dobrze nam znany Provident, a sama pożyczka nazywa się Pożyczką Dopasowaną.
Wniosek o pożyczkę składamy online – wybierając kwotę i okres spłaty oraz podając swoje dane. Po weryfikacji naszej zdolności kredytowej skontaktuje się z nami konsultant Providenta w celu dopełnienia pozostałych formalności i ustalenia warunków przekazania pieniędzy.
Zarówno wypłata pożyczki, jak i jej zwrot odbywa się podczas osobistej wizyty pracownika Providenta w domu klienta. Pożyczkę możemy spłacać w ratach tygodniowych lub miesięcznych. Możemy zatem powiedzieć, że pożyczkę otrzymamy bez wychodzenia z domu.

Opisane sposoby wypłaty pożyczki pokazują, że pozabankowa pożyczka bez konta bankowego jest możliwa. Jeśli potrzebujesz gotówki w formie fizycznej lub nie posługujesz się bankowością internetową możesz rozważyć oferty wyżej wymienionych instytucji pozabankowych.

O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*