Pożyczka z długim okresem spłaty

kalendarz

Pożyczka z długim okresem spłaty jest zobowiązaniem na kilka, albo kilkanaście miesięcy. Dlatego nim podejmiemy decyzję o jej zaciągnięciu należy dokładnie przemyśleć jej plusy i minusy. Jeżeli jednak dokonamy racjonalnego rozłożenia rat pożyczki długoterminowej, możemy bez problemu uniknąć zbyt wielkiego obciążenia swojego budżetu.

Czym jest pożyczka długoterminowa?

Jak można wywnioskować z nazwy, pożyczka długoterminowa przyznawana jest na długi okres czasu. Oznacza to, że musimy zwrócić pożyczkodawcy całą kwotę pożyczki, wraz z odsetkami w okresie dłuższym, niż w przypadku tradycyjnej pożyczki.

Zasady pożyczki długoterminowej regulowane są na postawie przepisów, zawartych w Kodeksie Cywilnym. Może być ona udzielana przez podmioty bankowe, a także pozabankowe (może to być nawet osoba fizyczna).

Za pożyczkę długoterminową uznawana jest każda pożyczka, której okres spłaty przekracza 12 miesięcy, niemniej jednak nie są to sztywne ramy. Bowiem można znaleźć w źródłach pożyczkę długoterminową, której okres spłaty przekracza tylko 60 dni.

Jakie pożyczki z długim okresem spłaty można wyróżnić?

Podział odnoszący się do pożyczek długoterminowych nie ma sztywnych ram, a jego dość luźna regulacja, którą zawarto w kodeksie cywilnym daje możliwość tworzenia ciągle nowych ofert przez różne instytucje finansowe. Niemniej jednak warto wymienić klika rodzajów pożyczek z długim okresem spłaty:

  • Pozabankowe pożyczki z długim okresem spłaty z gwarantem : są to pożyczki udzielane na kwoty od 1000 zł do 15 000 zł z okresem spłaty, który przekracza przynajmniej kilka, bądź kilkanaście miesięcy. Najważniejszym warunkiem przyznania pożyczki jest posiadanie tak zwanego gwaranta, który jest w stanie dokonać zabezpieczenia długu swoim osobistym majątkiem, w przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci zobowiązania.
  • Pozabankowe pożyczki z długim okresem spłaty na raty: taki rodzaj pożyczki długoterminowej udzielany jest przez instytucje pozabankowe na kwoty przekraczające nawet 7 000 zł. Ich spłata rozkładana jest na równomierne i cykliczne raty w każdym miesiącu. Okres spłaty może być przyznany nawet na 30 miesięcy. Głównym warunkiem przyznania pożyczki jest pozytywne przejście oszacowania ryzyka udzielenia tejże pożyczki na podstawie informacji, które zostaną uzyskane przez pożyczkodawcę, a także posiadanie stałego dochodu.
  • Pożyczki z długim okresem spłaty w banku : w tym wypadku pożyczka może przekroczyć kwotę nawet 150 000 zł, a okres jej spłaty może być rozłożony nawet na kilkanaście lat. Najważniejszym warunkiem otrzymania tego rodzaju pożyczki jest pozytywne przejście procedury weryfikacji naszej zdolności kredytowej.

Wady pożyczki długoterminowej

Podstawową wadą pożyczki z długim okresem spłaty jest fakt, że nie jest ona przeznaczona dla każdego. Aby ją otrzymać należy posiadać stałe źródło dochodu, a także określić miesięczne wydatki. Dzięki temu instytucja finansowa będzie mogła oszacować ryzyko i wyznaczyć maksymalne miesięczne raty. W przypadku pożyczek długoterminowych w banku koniecznością będzie dostarczenie wielu dokumentów. Poza tym biorąc pod uwagę długi okres spłaty, należy liczyć się z faktem większych kosztów, bowiem każdy miesiąc to dodatkowe odsetki.

Zalety pożyczki długoterminowej

Pożyczka długoterminowa to opcja dla osób, które nie chcą przechodzić długiego procesu oceny ich zdolności kredytowej. Zaciągnięta pożyczka może zostać rozłożona praktycznie na dowolną ilość i wysokość rat. Kolejnym plusem pożyczki długoterminowej jest fakt, że jej spłata nie musi nastąpić natychmiastowo. Dzięki jej zaciągnięciu i spłaceniu w terminie mamy szansę na uzyskanie pozytywnej historii kredytowej. Każda pożyczka z długim okresem spłaty ze względu na indywidualną ocenę zdolności kredytowej będzie idealnie dopasowana do możliwości każdego z klientów.

O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*