Pożyczka odnawialna – nowość na rynku pozabankowym

skarbonka

Pożyczka odnawialna nie jest jeszcze tak dobrze znanym produktem na rynku jak pożyczki pozabankowe, z których z roku na rok korzysta coraz więcej Polaków. Aby uatrakcyjnić swoją ofertę pożyczkodawcy starają się wyjść na przeciw oczekiwać rynku oferując nowy produkt jakim są pożyczki odnawialne. W tym wpisie wyjaśniamy zasady działania tego stosunkowo nowego produktu.

Czym jest pożyczka odnawialna?

Upraszczając pożyczka odnawialna działa w zbliżony sposób do karty kredytowej/limitu kredytowego na rachunku bankowym, gdzie mamy przyznany limit gotówkowy na określony okres czasu. W przypadku pożyczek odnawialnych przyznawanych przez instytucje z sektora pozabankowego w zależności od zdolności kredytowej możemy liczyć na kwoty rzędy 2-3 tys. zł. Zdarzają się wyjątki jak w przypadku firmy Euroloan, która oferuje górny limit nawet do 20 tys. zł. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę odnawialną zyskujemy wielokrotny dostęp do środków pieniężnych do wysokości przyznanego nam limitu. Wraz ze spłatą wcześniej zaciągniętej kwoty powiększamy limit środków możliwych do wykorzystania w przyszłości. Funkcjonowanie jest bardzo podobne do karty kredytowej jednak aby skorzystać z środków musimy zalogować się do panelu i z góry określić kwotę jaką chcemy aby nam przyznano. Daje to większą kontrolę nad zaciągniętym zobowiązaniem aniżeli korzystanie z karty, gdzie używając ją wielokrotnie możemy stracić orientację co do stanu zadłużenia karty.

Pożyczka odnawialna – na jaką kwotę mogę liczyć?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. Pożyczkodawca indywidualnie rozpatruje każdy z wniosków o przyznanie pożyczki odnawialnej i po skrupulatnej analizie decyduje na przyznanie nam określonego poziomu limitu pożyczkowego. Głównym aspektem decydującym o przyznaniu poza dobrą historią kredytową jest decyzja czy kwota o którą wnioskujemy odpowiada naszym obecnym możliwościom spłaty takiego zobowiązania.

Gdzie szukać pożyczek odnawialnych?

Pożyczki odnawialne są stosunkowo nowym produktem jednak już teraz możemy odesłać do dwóch podmiotów je oferujących:

  • Euroloan – w ofercie tej firmy znajduje się limit kredytowy od 300 do 20 tys. zł
  • Karta Trzynastka – można powiedzieć, że ta oferta jest miksem karty kredytowej z sektorem pozabankowym. Karta trzynastka to karta z limitem od 100 do 3000 zł na maksymalnie 180 dni. Decydując się na tą ofertę dostajemy kartę, którą swobodnie możemy się posługiwać czy to płacąc w sklepie, czy też wybierając pieniądze z bankomatu.
O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*