Provident – pożyczka na raty online

provident logo

provident logoProvident należy do grona jednych z najbardziej rozpoznawalnych pożyczek pozabankowych. Często jego nazwa utożsamiana jest z całym sektorem tych pożyczek. Z pewnością wszystko dlatego, że na rynku pożyczek Provident działa od kilkunastu lat i głęboko zakorzenił się w świadomości Polaków. Planujesz pożyczkę w Providencie? Sprawdź jak przedstawia się oferta, czy za rozpoznawalnością marki idzie również atrakcyjna oferta?

Weź pożyczkę w Provident

Podstawowe informacje na temat Provident

Provident Polska jest dużą, międzynarodową instytucją finansową. Provident Polska działa od ponad 18 lat i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Dzięki sieci doradców Provident dociera z ofertą do potencjalnych pożyczkobiorców na terenie całego kraju. Z usług firmy Provident Polska skorzystało już 3,9 miliona klientów. Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która od 2007 r. notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie Grupa IPF zatrudnia ponad 8200 pracowników i 30000 Doradców Klienta. Tym samym jest jednym z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii i w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Na koniec 2014 roku z usług oferowanych przez IPF skorzystało 2,6 miliona Klientów.

Dane firmy Provident

Provident Polska S.A.
Adres siedziby:
Ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa

KRS: 0000009389
NIP: 525-15-71-292
REGON: 11994880

Kontakt z Provident:

email: bok@provident.pl
Telefon: 600 200 200
Godziny pracy:
pon. – nd.: 7.00 – 21.00

provident oferta

Warunki pożyczki Provident

Provident działa na polskim rynku udzielając swoim klientom pożyczek ratalnych. W ofercie Providenta możemy wyróżnić 3 rodzaje pożyczek:

 • pożyczka dopasowana,
 • pożyczka samoobsługowa,
 • pożyczka dla firm.

Pożyczka dopasowana.

W ramach Pożyczki Dopasowanej możesz skorzystać z: pożyczki miesięcznej na konto, pożyczki miesięcznej w gotówce, pożyczki tygodniowej w gotówce. Ty decydujesz, która opcja jest dla Ciebie najbardziej optymalna, czy wolisz spłacać raty co miesiąc, czy co tydzień? Oraz czy pożyczkę chcesz otrzymać na konto czy do ręki?
W pożyczce miesięcznej maksymalna kwota wynosi aż 15000 zł. A spłatę możesz rozłożyć od 3 do 24 miesięcy. Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujesz się spłacić pożyczkę w przeciągu pierwszego miesiąca to nie poniesiesz żadnych kosztów.
W przypadku pożyczki tygodniowej kwota maksymalna jest niższa i wynosi 10000 zł. A spłatę możesz rozłożyć od 30 do 90 tygodni. Rozłożenie spłaty na tygodnie, a nie miesiące, z pewnością powoduje niższe kwoty do spłaty. Ale jednak częstotliwość co tygodniowa jest naszym zdaniem dość uciążliwa. Ciekawi jesteśmy jak przedstawia się procentowo udział takich pożyczek we wszystkich pożyczkach Providenta.

Pożyczka samoobsługowa.

Różnica pomiędzy pożyczką samoobsługową a dopasowaną jest taka, że w samoobsługowej wypełniasz wniosek online i po pozytywnej decyzji otrzymujesz pieniądze na konto. W dopasowanej jest jeszcze doradca klienta. Pożyczka samoobsługowa jest z pewnością odpowiedzią Providenta na rosnące zapotrzebowanie na pożyczki online, udzielanych bez udziału indywidualnych doradców klienta.
Jakie się przedstawia oferta pożyczki samoobsługowej?
Kwotę pożyczki możesz wybrać w przedziale od 300 do 15000 zł. Spłatę natomiast możesz rozłożyć od 3 do 24 rat. Ty decydujesz ile potrzebujesz i na jaki okres – dostosowując w ten sposób wysokość raty do swoich możliwości. Obsługa wniosku odbywa się online, natomiast pieniądze trafią na podane we wniosku konto.

Pożyczka dla firm.

Jak sama nazwa wskazuje jest ona przeznaczona dla firm. Kwota pożyczki nie różni się od poprzednich pożyczek – maksymalna kwota to 15000 zł. Korzystając z pożyczki firma ma możliwość wliczenia kosztów pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej.

Weź pożyczkę na raty w Provident >>

Jak wziąć pożyczkę w Provident?

Aby otrzymać pożyczkę w Providencie powinieneś mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • polskie obywatelstwo i dowód osobisty,
 • telefon komórkowy,
 • adres e-mail,
 • stałe źródło dochodów.

W przypadku pożyczki dopasowanej wypełniasz wniosek online. Następnie zostanie zbadana Twoja zdolność kredytowa. Jeśli decyzja będzie pozytywna to Provident skontaktuje się z Tobą telefonicznie i umówi spotkanie z doradcą.
W pożyczce samoobsługowej natomiast wypełniasz wniosek online, potwierdzasz swoje dane i przy pozytywnej decyzji pieniądze zostaną przelane na wskazane konto.

Czy mogę dokonać wcześniejszej spłaty?

Oczywiście, w każdej chwili masz możliwość dokonania spłaty przed terminem wynikającym z harmonogramu. Wówczas, zgodnie z warunkami umowy oraz obowiązującymi przepisami ustawy o kredycie konsumenckim (jeżeli na Twoim koncie nie było zaległości) pomniejszona zostanie odpowiednio całkowita kwota Twojego kapitału pozostającego do spłaty. W praktyce oznacza to, że spłacisz mniej, ponieważ liczba rat lub ostatnia rata będą odpowiednio mniejsze.

Parametry chwilówki Provident

Dane kontaktoweSzczegóły pożyczkiReprezentatywny przykład
E-mail:
bok@provident.pl
Telefon kontaktowy:
600200200
Godziny pracy:
Pon. - Pt.: 7:00 - 21:00
Sobota: 7:00 - 21:00
Niedziela: 7:00 - 21:00
Wiek pożyczkobiorcy:
Od 18 do lat
Okres pożyczki:
Od 3 do 24 miesięcy
Zakres pożyczki:
Od 300 do 15000 zł
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Zalety i wady pożyczki ratalnej Provident

Zalety:

 • 3 różne oferty dopasowane do potrzeb każdego klienta,
 • maksymalna kwota pożyczki 15000 zł,
 • atrakcyjna oferta pożyczkowa,
 • pożyczka udzielana bez zaświadczeń i dodatkowych dokumentów,
 • pożyczka od 18 roku życia,
 • oferta dla firm.

Wady:

 • w przypadku pożyczki dopasowanej szczegóły oferty dopiero u doradcy,
 • sprawdzanie baz dłużników.

Weź pożyczkę w Provident

Provident opinie

O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*