Zasady szukania pożyczek online

zasady sedzia

Pożyczki online z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na pożyczanie pieniędzy przez internet, powstaje coraz więcej firm oferujących chwilówki. Czym się zatem mają kierować osoby szukające pożyczek online? Przedstawiamy najważniejsze zasady dla szukających chwilówek online.

Zasady szukania pożyczek online

  1. Oceń swoje możliwości finansowe. Firmy pożyczkowe prześcigają się z wysokością pożyczek, które są w stanie zaoferować swoim klientom. Jednak nie daj się zwieść wysoką kwotą. Wysokość zaciąganej pożyczki powinna być dokładnie przemyślana, gdyż po upływie terminu pożyczki musimy zwrócić całą kwotę pożyczki. Konsekwencje nieterminowej spłaty są kosztowne i mogą odbić negatywnie na naszej wiarygodności kredytowej.
  2. Szukaj pożyczek w sprawdzonych serwisach – polski rynek pożyczek online to dziesiątki firm, co miesiąc powstają nowe. Ciężko samodzielnie przeanalizować mnogość ich ofert. Na szczęście w odpowiednich serwisach można znaleźć rankingi pożyczek, które w bardzo przystępnej formie przedstawiają oferty firm pożyczkowych.
  3. Weryfikacja firmy pożyczkowej. Wybrałeś już firmę w której chcesz wziąć pożyczkę? Jeśli tak to przed wypełnianiem formularza sprawdź opinie na jej temat. Dzięki temu dowiesz się takich informacji jak: kto jest właścicielem serwisu, jak długo funkcjonuje na rynku. Jakie są plusy oraz minusy oferty oraz znajdziesz opinie innych osób, które już wcześniej skorzystały z oferty tej firmy.
  4. Sprawdź dokładnie dokumenty pożyczki. Przed wypełnianiem formularza zapoznaj się z dokumentami pożyczkowymi (umowa ramowa oraz formularz informacyjny). Co prawda język prawniczy może nieco odrzucać jednak warto tam zajrzeć, gdyż znajdziemy tam mnóstwo przydatnych informacji takich jak: wszelkie dodatkowe koszty, terminy etc. Taki dokument jest podstawą prawną w sprawie ewentualnych roszczeń.
  5. Porównuj ceny pożyczek – w wielu wypadkach jako nowy klient możemy liczyć na darmową pierwszą pożyczkę dlatego warto zaglądać w miejsca gdzie oferty są posegregowane od najwyższych dostępnych kwot.
  6. Masz pytania i wątpliwości nie bój się zadzwonić do Biura Obsługi Klienta. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki to poważna sprawa dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie oferty i procedury nie bój się kontaktować z Biurem Obsługi Klienta.

Stosując się do powyższych zasad z pewnością unikniesz wybrania pierwszej z kolei oferty pożyczki, która pojawi Ci się w internecie. Bez wątpienia Twój wybór będzie bardziej świadomy.

O Tomasz Długosz 175 artykułów
Od kilku lat zajmuje się rynkiem pożyczek internetowych. Nabierając doświadczenia na tym dynamicznie rozwijającym się rynku postanowiłem podzielić się swoją wiedzą tworząc serwis Pożyczki bez tajemnic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*